استایل مردانه, وبلاگ

آقایان قدبلند چه لباسی بپوشند؟

بلندقد بودن در عصر حاضر یک مزیت برای افراد به‌حساب می‌آید تا حدی که از دید برخی از خانم‌ها، مردان قدبلند از جذابیت بیشتری برخوردار هستند و بیشتر موردتوجه خانم‌ها قرار می‌گیرند؛ اما گاهی اوقات استایل افراد بلندقد ترکیب مناسبی نداشته و زیبا جلوه نمی‌دهد و این سؤال پیش می‌آید که افراد بلندقد چه لباسی بپوشند؟ آقایان قد بلند اگر مایل هستید با برخی بایدها و نبایدها در ترکیب لباستان آشنا شوید در ادامه مطلب با لباس لند همراه شوید.

چندلایه لباس بپوشید

اگر چنان قدبلند و لاغراندام هستید، پیشنهاد می‌کنیم که چند لباس به‌صورت لایه‌ای بپوشید، اما منظورمان از چندلایه پوشیدن چیست؟ لایه‌ای لباس پوشیدن یکی از ترند های فصل پاییز است که طرفداران زیادی دارد، با این روش شما به اندامتان حجم می‌دهید و متناسب‌تر از قبل به چشم می‌آیید، همچنین خطای دید مناسبی ایجاد می‌کنید. به‌عنوان‌مثال به‌جای پوشیدن یک لباس بافتنی گرم، دو دست لباس بپوشید. جلیقه و ژیله انتخاب‌های بسیار خوبی برایتان هستند؛ در این شرایط چشم‌ها به سمت لایه‌های لباس‌های شما جذب‌شده و از بلندی قدتان می‌کاهد. در اینجا بهتر است از لباس‌هایی با بافت‌های مختلف بهره ببرید.

لباس‌هایتان را ست و باهم ترکیب کنید

ازآنجایی‌که قد شما بلند است نیازی نیست که لباس‌های یکدست بپوشید، این کار باعث می‌شود قد شما بلندتر دیده شود، پس چگونه باید لباس بپوشیم؟ برای پاسخ به این سؤال پیشنهاد می‌کنیم از جنس و رنگ‌های مختلف لباس استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید شلوار مشکی را با کت سرمه‌ای‌تان ست کنید یا کمربندهای رنگی ببندید تا چشم به سمت خطوط افقی بدن شما جذب شود و با ایجاد خطای دید، اندام شما متناسب و پرتر دیده شود.

افراد قدبلند حتماً از کمربند استفاده کنند

ساسپندر برای آقایانی اضافه‌وزن دارند و اندامشان چاق است، بسیار گزینه‌ی مناسبی به‌حساب می‌آید، ازاین‌رو آقایانی که لاغراندام هستند بهتر است که از کمربند به‌جای ساسپندر استفاده کنند. ساسپندر، ازآنجاکه عمودی است، چشم‌ها را به سمت بالا می‌کشاند و شمارا بلندقدتر نشان می‌دهد، درحالی‌که کمربند با ایجاد خطی افقی در اندام، شمارا متناسب‌تر می‌کند. برای این‌که کمربند شما بیشتر به چشم آید، بهتر است که از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا رنگ‌های تیره. در انتخاب عرض کمربند هم‌دستتان باز است، یعنی می‌توانید هم کمربند پهن و هم باریک را انتخاب کنید.

کفش‌های جذاب و تیره به پا کنید

کفش‌های تیره و شیک چشم‌ها را به سمت خود جذب می‌کند، ازاین‌رو به‌جای این‌که چشم‌ها به سمت بالا کشیده شود و بر بلندی قدتان می‌افزاید، به سمت پایین اندام شما کشیده می‌شود. شاید شنیده باشید که رنگ‌های تیره کفش برای آقایانی که پاهای بزرگی دارند مناسب است. پاهای شما متناسب با اندامتان است، ازاین‌رو با پوشیدن کفش‌های جذاب و تیره به زیبایی خود می‌افزایید.

کفش شیک و تیره

در صورت استفاده از کراوات، کراوات بلند استفاده کنید

یکی از اشتباهاتی که افراد قدبلند در استایل خود مرتکب می‌شوند، انتخاب قد کراوات است. اکثر کراوات‌هایی که در بازار وجود دارد، مخصوص قدهای متوسط است، این در حالی است که افراد قدبلند باید به دنبال کراواتی بلندتر باشند تا با طول اندام آن‌ها هماهنگی داشته باشد.

کراوات شیک و بلند

هیچ‌گاه لباسی با خطوط عمودی نپوشید

خطوط عمودی، به ایجاد خطای دید از بالا به پایین و برعکس، شمارا قدبلندتر و لاغرتر نشان می‌دهد، ازاین‌رو انتخاب خوبی برای شما نخواهد بود؛ اما اگر لباس‌های راه‌راه دوست دارید اصلاً نگران باشید، پیشنهاد ما به شما این است که از راه‌راه‌های خیلی باریک و با تضاد رنگی کم برای کت یا در اکسسوری هایتان مانند کراوات یا دستمال جیبی استفاده کنید. پیراهن و شلوار با راه‌راه عمودی انتخاب خوبی برای شما نخواهد بود.

کت‌های سه دکمه نپوشید

کت‌هایی که دارای یک دکمه هستند برای افراد دارای اندام چاق متناسب‌تر است، اما افراد لاغر و قدبلند بهتر است از کت‌های دو دکمه استفاده کنند؛ زیرا اندام آن‌ها را پهن‌تر نشان می‌دهد و بر جذابیت استایل شان می‌افزاید. پس هیچ‌گاه تصور نکنید که هر چه تعداد دکمه در کت شما بیشتر باشد، جذاب‌تر می‌شوید. کت‌های سه دکمه انتخاب خوبی برایتان، به‌خصوص اگر جوان هستید، نیست.

کت دو دکمه ای

به‌هیچ‌عنوان از شلوار کوتاه استفاده نکنید

قد شلواری که به پا می‌کنید بسیار حائز اهمیت است، ازاین‌رو باید آن را به‌دقت انتخاب کنید. قد شلوار شما دقیقاً باید اندازه پاهایتان باشد، نه کوتاه‌تر که با کفشتان فاصله داشته باشد و نه بلندتر که روی کفشتان چین بخورد.

پوشیدن لباس‌های کوتاه ممنوع

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که افراد قدبلند با آن مواجه می‌شوند، انتخاب لباسی با قد مناسب است. ازآنجاکه بیشتر لباس‌ها برای افرادی با قد متوسط طراحی‌شده، معمولاً برای آن‌ها کوتاه به نظر می‌آید و گاهی حتی خیاط هم کاری از دستش برنمی‌آید؛ بنابراین بهتر است در هنگام خرید لباس به قد آن توجه ویژه‌ای داشته باشید تا کوتاه به نظر نرسد و البته بلند هم نباشد، فقط متناسب قدتان باشد. آستین‌های کوتاه شمارا فردی ضعیف و لاغر نشان می‌دهد، بلندی آستین بهتر است به نحوی باشد که تا یک سانت پایین مچ دستتان قرار بگیرد. در خصوص قد پیراهن نیز بهتر است به‌اندازه‌ای باشد که تا روی باسن شما برسد. شلوارتان هم به‌گونه‌ای انتخاب کنید که روی کفشتان بنشیند، نه اینکه چین و تا بخورد.

کت‌وشلوار ساده و تیره نپوشید

افراد قدبلند در انتخاب کت‌وشلوار نیز محدودیت‌هایی دارند. بهتر است از کت‌وشلواری استفاده کنند که ساده و تیره نباشد؛ منظور از ساده پارچه‌هایی بدون طرح و بافت است. درواقع استفاده از لباسی با طرح و رنگ‌های مختلف، چشم‌ها را درگیر کرده و بر حجم اندامتان می‌افزاید.

از اکسسوری هایی که مینیمال است استفاده کنید

افراد قدبلند به‌واسطه داشتن قدبلندشان همیشه در معرض دید و توجه هستند، بنابراین بهتر است این میزان توجه را افزایش ندهید. یکی از بهترین کارها برای کاهش توجه، استفاده از استایل هایی است که کاملاً مینیمال “ساده از لحاظ طرح و رنگ ” هستند. شما در استایل های مینیمال از اکسسوری های کمتری استفاده می‌کنید و به استفاده از استایل های ساده به رنگ خنثی تشویق می‌شوید. اکسسوری های بزرگ و شلوغ مانند زنجیرهای پهن یا استفاده از چندین دستبند شمارا قدبلندتر و زخمت تر نشان می‌دهد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.